ביטוחים משלימים בקופות חולים – שוקה מוודא שלא תשלמו על כפל ביטוחים

כל אחת מארבע קופות החולים בישראל מציעה למבוטחיה ביטוח בריאות משלים, שהוא למעשה כלל לא ביטוח אלא תכנית לשירותי בריאות נוספים, בתשלום נוסף מעבר לביטוח הבריאות הממלכתי שכולנו מחויבים לשלם למדינה. תכניות משלימות אלו נקראות גם תכניות שב"ן, מלשון "שירותי בריאות נוספים". הביטוחים המשלימים של קופות החולים מספקים גישה (בתשלום כאמור) למגוון שירותי בריאות שאינם בסל הבריאות הבסיסי והמחייב, להטבות שונות וכיוצא באלו.

לסוכנות שוקה ביטוח ניסיון עשיר ומגוון מאוד בכלל תחומי הביטוח בישראל, בדגש על ביטוחי בריאות. בניגוד לשחקנים אחרים בשוק, אצל שוקה באמת שמים אתכם במרכז ודואגים בראש ובראשונה לאינטרסים שלכם. אני רוצה לעזור לאזרח הפשוט במבוך הביטוח, לעשות לכם סדר בתיק הביטוחי שלכם ולוודא שאתם מכוסים בצורה אופטימאלית אבל לא משלמים שקל מיותר על ביטוח. סוכנות שוקה ביטוח חרתה על דגלה להעניק טיפול מותאם אישית ומדויק לגבי מניעת תשלום כפל ביטוח על ביטוחי בריאות – קרי, לא לשלם סתם על ביטוח בריאות פרטי אם כבר יש לכם את אותו הכיסוי דרך הביטוח המשלים של קופת החולים בה אתם חברים!

הסבר על הביטוחים המשלימים של קופות החולים

בישראל, רוב האנשים בוחרים לרכוש את תכנית השב"ן מקופת החולים בה הם מבוטחים, כאשר כל קופה מציעה שתי תכניות שירותי בריאות נוספים לבחירה, האחת בסיסית והשנייה מקיפה יותר, כמובן שהעלות עולה ככל שהתכנית מקיפה יותר. התשלום עבור סל שירותי הבריאות הנוספים מבוצע ישירות לקופת החולים וכדי להיות חברים בתכנית שב"ן אתם חייבים מן הסתם להיות מבוטחים של אותה קופ"ח ולשלם עבור סל שירותי הבריאות הממלכתי והבסיסי. לא מדובר על פוליסת ביטוח "פר אקסלנס", לכן קופות החולים מחויבות לקבל לתכניות השב"ן כל מבוטח שלהם המבקש זאת וכמו כן התשלום עבור השב"ן הוא אחיד וזהה לכל קבוצת גיל באותה תכנית משלימה. 

תכניות שירותי הבריאות הנוספים של קופות החולים משתנות זו מזו (מה שמקשה כמובן על ההשוואה ביניהן), אך באופן כללי ניתן לומר כי בהצטרפות לתכנית אתם מקבלים גישה ליותר שירותי רפואה וגם חיסכון בעלויות של חלק משירותי הרפואה שאינם נכללים בסל הבריאות הממלכתי. 

כך למשל ניתן לציין דוגמאות של שירותים רפואיים שקופות החולים מציעות במסגרת תכניות השב"ן: 

 • סל טיפולי ושירותי היריון ולידה מורחב ומקיף.
 • רפואת שיניים מוזלת.
 • טיפולי רפואה משלימה.
 • השתתפות כספית של קופ"ח בעלויות של תרופות ו/או אביזרים רפואיים שאינם נמצאים בסל הבריאות הממלכתי.
 • בחירת מנתח שיבצע ניתוח במבוטח – מתוך רשימת מנתחים מוגדרת.
 • קבלת חוות דעת רפואית נוספת.
 • השתתפות במימון עלות ביקור אצל רופא מומחה.

ויש עוד שירותים רבים והטבות שונות שכל קופת חולים מציעה לחברים בתכניות השב"ן שלהן.

אצל שוקה עושים

בעיית כפל הביטוח בביטוחי בריאות

מאפיין נוסף וחשוב לגבי תחום ביטוחי הבריאות בישראל הוא שרבים מאוד מאזרחי ישראל בוחרים לצד רכישת תכניות השב"ן, גם לרכוש ביטוחי בריאות פרטיים דרך חברות הביטוח. זה יוצר בפועל מצב נפוץ מאוד של כפל ביטוח. בכפל ביטוח הכוונה היא שאדם משלם פעמיים (או אפילו יותר מפעמיים!) עבור אותו ביטוח אבל דרך גופי ביטוח שונים. 

במשרד שוקה ביטוח אני נתקל בכל כך הרבה מקרים, לצערי, של לקוחות המגיעים לפגישות ייעוץ ובניית תיק ביטוחי חכם ומגלים בעזרת השירותים שלנו שהם שילמו במשך שנים על ביטוחים כפולים ומיותרים. כפל ביטוח בביטוחי בריאת פרטיים מתבטא ברוב המקרים ברכישת פוליסות לש ביטוח בריאות דרך חברות הביטוח, בלי לבצע בדיקה מעמיקה ואמיתית, ואז נוצר מצב בו האדם משלם על כיסוי פרטי שלמעשה כבר יש לו – בזול יותר – דרך תכנית השב"ן עליה הוא משלם לקופת החולים שלו.

יש לשים לב שברוב המקרים, כפח ביטוח לא מאפשר לקבל כפול מהכסף עבור שירותי הרפואה המכוסים בביטוח. כך שבמקרים רבים מדי כפל ביטוח בריאות משמעותו היא פשוט בזבוז משווע וכואב של כסף. 

איך למנוע כפל ביטוח בביטוחי בריאות פרטיים – השירות של שוקה עבורכם

 • אנו מוודאים אילו ביטוחי בריאות כבר יש לכם – בעזרת מערכת טכנולוגית זמינה ומלאה.
 • מאתרים מקרים קיימים של כפל ביטוחי ותשלום על ביטוחי בריאות פרטיים מיותרים.
 • מבצעים ניתוח עומק של הצרכים הביטוחיים הרלוונטיים שלכם – כעת ובעתיד הקרוב.
 • מאתרים פוליסות מתאימות (אם בכלל יש לכם צורך בביטוח בריאות פרטי) מבחינת כיסוי, הגדרות שירות וכמובן מחיר אטרקטיבי.
 • במקרים של כפל ביטוח שאין בו שום הגיון כלכלי או רפואי – מבטלים פוליסות וכיסויים.

רוצים לשמוע עוד ולוודא שאינכם משלמים על כפל ביטוח בריאות? צרו קשר היום!