דירה היא ללא ספק הנכס החשוב ביותר שיש לכל אדם. רכישת דירה דורשת השקעה כלכלית משמעותית מאוד. אדם אשר לקח משכנתא עבור רכישת דירה, יידרש לעשות גם ביטוח דירה מכיוון שמדובר בהליך שחובה לבצע כאשר לוקחים משכנתא. אולם, ישנם אנשים אשר רוכשים דירה מבלי להיעזר במשכנתא. אותם אנשים יכולים להחליט האם הם מעוניינים לעשות ביטוח דירה או שמא אינם מעוניינים. חשוב מאוד לדעת שביטוח דירה מהווה רשת ביטחון בכל מקרה של בעיה עם תכולת הדירה או עם מבנה הדירה. דווקא בתקופות משבר, חשוב מאוד שיהיה לכל אדם שרכש דירה ביטוח על הדירה שלו, שיכול להגן על הדירה שלו ולחסוך לו לא מעט כסף.

מהו ביטוח דירה?

ביטוח דירה הוא ביטוח אשר כולל בו שני סוגי ביטוחים: ביטוח של תכולת הדירה וביטוח של המבנה עצמו. לא פעם חברות הביטוח אשר מציעות ביטוחי דירות, מאפשרות למבוטח לבחור האם הוא מעוניין רק בביטוח המבנה עצמו או שמא הוא מעוניין גם בביטוח תכולת המבנה. כיסוי הביטוח של ביטוח על מבנה כוללים כיסוי מפני מצבים של נזקי טבע, שריפה, נזקי מים, מקרים של גניבות ועוד. כיום, גם אנשים שאינם מחויבים לעשות ביטוח דירה מפני שאינם לוקחים משכנתא בכדי לרכוש את הדירה, עדיין בוחרים לעשות את הביטוח המדובר וזאת בשל העובדה שמדובר על ביטוח הכרחי אשר מגן על הדירה של האדם ועל רכושו במצבי משבר. כאשר מתחולל נזק כלשהו במבנה או נגרם נזק כלשהו לרכוש, לא כל אדם יצליח להתגבר עליו מבחינה כספית באופן עצמאי ולכן, ביטוח דירה הוא קריטי עבור כל אדם שרוכש דירת מגורים.

כיצד תבחרו ביטוח דירה שמתאים לכם?

בכדי לבחור ביטוח דירה שמתאים לכם ולדירת המגורים שלכם, כדאי שתשימו דגש על מספר פרמטרים: ראשית כל, בדקו מהו בסיס הפוליסה המוצעת לכם. אם הבסיסי איננו מספיק לכם תמיד תוכלו להוסיף עליו. שנית, כאשר אתם חותמים על הפוליסה חשוב מאוד שתוודאו שסכום הפוליסה שמופיע בחוזה מתאים לתכולת הדירה שלכם ולשווי הדירה שלכם וזאת בכדי לוודא שהביטוח אכן מספק את ההגנה הטובה ביותר על דירתכם ועל תכולתה. בנוסף לכך, בדקו מול חברת הביטוח אם יש חריגים כלשהם בביטוח ובמידה ויש, מהם אותם חריגים.