דיבור על ביטוח חיים עלול לעורר אי נוחות כמעט בקרב כל אדם. אנשים לרוב נרתעים מלהגדיר את הערך של החיים שלהם באמצעות כסף וכן, בהחלט לא נעים להם לחשוב על מצב שבו הם כבר לא יהיו כאן. על אף שבאופן אינסטינקטיבי מרבית האנשים יעדיפו לא לשמוע על ביטוח חיים ולא לדבר עליו, חשוב מאוד לדעת שמדובר על ביטוח חשוב, אשר יש לו ערך רב ומשמעותי לאנשים היקרים לכם, הלא הם המשפחה שלכם, במקרה  של מוות חלילה.

מהו ביטוח חיים?

ביטוח חיים הוא מוצר שמטרתו היא להעניק כסף למשפחות של אדם שנפטר, לאחר מותו. גובה הסכום אשר תקבל משפחתו של אדם לאחר מותו, יקבע על ידי המבוטח בלב כאשר הוא בוחר לעשות ביטוח חיים. קיימים כיום סוגי ביטוחי חיים שונים. אדם יכול לבטח את עצמו בביטוח חיים כביטוח עצמאי או שהוא יכול לבטח את עצמו בביטוח זה כחלק ממוצר אחר. אחד מביטוחי החיים הפופולאריים והנבחרים ביותר נקרא: "ביטוח ריסק"- מדובר על ביטוח חיים אשר במקרה של מוות מעניק פיצוי כספי למוטבים. הביטוח מותאם עבור כל אדם שיש אנשים אשר תלויים בו כלכלית. אדם אשר בוחר לעשות ביטוח חיים ריסק, נדרש למלא הצהרת בריאות וכן, להחתים את הרופא שלו על הצהרות שונות. במקרים שונים, חברת הביטוח תהיה פטורה במקרה של מוות מתשלום הביטוח למוטבים. כך לדוגמא: אם האדם התאבד בשנה הראשונה לאחר שרכש את ביטוח החיים, אם האדם התאבד בשנה הראשונה לאחר שחידש את ביטוח החיים שלו, אם מוטב גרם למותו של האדם ועוד.

למה ביטוח חיים הוא דבר חשוב?

ביטוח חיים למקרה של מוות רלוונטי מאוד לא רק לאדם שמשמש כהורה לילדים קטינים, אלא לכל אדם שיש מישהו שתלוי בו. גם אם האדם רווק אך מטפל בהוריו החולים או הקשישים, רצוי מאוד שיהיה לו ביטוח חיים אשר ידאג להוריו התלויים בו במקרה של מוות בטרם עת חלילה. גם הורים אשר יודעים שאחד מהילדים שלהם לא התחתן, על אף שגילו איננו צעיר, חייבים להבטיח את העתיד הכלכלי של אותו הילד באמצעות ביטוח חיים.