בבואכם לקחת משכנתא לצורך רכישת דירה, חשוב מאוד שתדעו שהבנקים מחייבים כיום כל נוטל משכנתא לבטח את עצמו בביטוח משכנתא. כלומר, ביטוח המשכנתא מהווה תנאי בסיסי עבור קבלת משכנתא מבנקים ובמידה ואדם איננו מעוניין לבטח את עצמו בביטוח זה, הוא לא יקבל מהבנק את הלוואת המשכנתא. אולם, חשוב מאוד לדעת שביטוח משכנתא הוא הרבה מעבר לחובה. מדובר על ביטוח שבהחלט כדאי לכם לעשות על מנת להגן על הדירה שלכם וכן, בכדי שבמקרה של מוות חלילה של אחד מהמפרנסים, תשלומי המשכנתא יימשכו.

מהו ביטוח משכנתא?

מטרתו של ביטוח משכנתא הוא להגן הן על הזכויות של הבנק בהליך הלוואת המשכנתא והן על הלווה עצמו. הבנק מבטיח כי באמצעות ביטוח משכנתא, במקרה של מוות בטרם עת, הוא ימשיך לקבל את התשלומים על הלוואת המשכנתא. והלווה עצמו מגן על הדירה שלו באמצעות הביטוח וגם על משפחתו שכן, במקרה של מוות בטרם עת, תשלומי המשכנתא ימשיכו להיות משולמים על ידי חברת הביטוח שבה הוא בחר עבור ביטוח משכנתא.

ביטוח משכנתא מורכב בעצם משני ביטוחים ביטוח חיים וביטוח מבנה. כלומר, הביטוח ימשיך לשלם את תשלומי המשכנתא לבנק במקרה של מוות. אולם, אם אדם מעוניין שחברת הביטוח תשלם את תשלומי המשכנתא לא רק במקרה של מוות אלא גם במקרה של פציעה או מחלה חמורה, עליו לבחון איזו חברת ביטוח מציעה פוליסה מעין זאת. כמובן שחשוב מאוד לבטח גם את המבנה עצמו במסגרת ביטוח משכנתא וכן, את תכולת המבנה במסגרת ביטוח זה.

כיצד בוחרים ביטוח משכנתא?

מכיוון שוודאי הבנתם שביטוח משכנתא הוא כדאי בהחלט, חשוב שתדעו כיצד לבחור את ביטוח המשכנתא בצורה הטובה ביותר. כיום ניתן למצוא בשוק לא מעט חברות ביטוח המציעות בין היתר ביטוח משכנתא. חשוב לברר מראש מה מציעה כל חברה במסגרת ביטוח משכנתא, האם זה מתאים לצרכים שלכם וכמובן, מהי עלות הביטוח והאם מבחינה כלכלית אתם יכולים לעמוד בו. לאחר שמבררים היטב את כלל הפרמטרים השונים הנוגעים לביטוח המשכנתא, ניתן לבחור את הביטוח המתאים לכם ביותר מכל הבחינות.