לא מעט אנשים תוהים, האם ביטוח הבריאות שהם מבוטחים בו מספק להם את ההגנה הטובה ביותר, בהתאם לצרכים השונים שלהם ולמצבם הבריאותי. בעוד שישנם אנשים שבטוחים שביטוח הבריאות הממלכתי מספיק להם בהחלט, ישנם אנשים אשר מבינים שביטוח בריאות פרטי מהווה ביטוח בריאות משמעותי הרבה יותר מביטוח הבריאות של קופות החולים. חשוב מאוד לבחון את היתרונות והחסרונות הן של ביטוח הבריאות אותו מציעה קופת החולים והן של ביטוח הבריאות הפרטי וזאת בכדי לקבל את ההחלטה הנכונה אודות הביטוח המתאים לכם.

מה כולל ביטוח בריאות של קופות החולים?

סל הבריאות הממלכתי אשר מסופק על ידי מדינת ישראל לכלל התושבים, הוא סל בריאות בסיסי, אחיד לכלל התושבים ולא משנה באיזו קופת חולים הם חברים. הסל כולל סוגים שונים של תרופות שונות, בדיקות, ציוד רפואי ושירותים רפואיים אשר קופות החולים מחויבות לספק למבוטחים שלהן על פי החוק. את התשלום על הביטוח המדובר המדינה מעניקה לקופות החולים כמס בריאות, אשר היא מנקה מההכנסות של האזרחים. על אף שקופות החולים מעידות על כך שהביטוח שלהן מציע שירותי בריאות משמעותיים ומקיפים, הרי שחשוב מאוד לדעת שהביטוח של קופות החולים איננו מספק את ההגנה הבריאותית הטובה ביותר עבור המבוטחים בו ועל כן, אדם שדואג לבריאותו חייב לבחור דווקא ביטוח בריאות פרטי.

מדוע דווקא ביטוח בריאות פרטי?

חברות הביטוח הפרטיות מציעות כיום ביטוח בריאות פרטיים הכוללות מגוון רחב של שירותים וכיסויים, מעבר לאלה שמוצעים על ידי הביטוחים של קופות החולים. היקף הכיסויים וסוג השירותים משתנה בהתאם לפוליסה הנבחרת ובהתאם לחברת הביטוח שבה כל אדם בוחר לבטח את עצמו בביטוח בריאות פרטי. ביטוח בריאות פרטי מציע עבור המבוטחים אופציות רפואיות שונות שביטוח אחר לא מציע להם כגון: השתלות, טיפולים מחליפי ניתוח שניתן לבצע בחו"ל או בארץ, ניתוחים פרטיים, התייעצויות עם מומחים, ביצוע בדיקות מיוחדות שאינן נכללות בסל הבריאות ועוד.

ניתן לומר שביטוח בריאות פרטי מספק את ההגנה הטובה ביותר לבריאותו של כל אדם ומאפשר לכל אדם לדעת שאם הוא יידרש להתמודד עם קטסטרופה רפואית כלשהי, יהיה בידיו את המימון הנדרש עבור התמודדות יעילה וטובה..