ביטוח בריאות פרטי

ביטוח בריאות פרטי

אחד הנושאים המורכבים והמבלבלים ביותר בשוק הביטוח בישראל הוא ללא ספק ביטוח בריאות פרטי. אצלנו בסוכנות שוקה ביטוח אני פשוט רואה את זה כל הזמן וליבי באמת יוצא אל הלקוחות. לקוחות אשר לא יודעים ימינם ומשמאלם לגבי איזה ביטוח בריאות הם צריכים, איזה ביטוח כבר יש להם והאם הם משלמים לשווא על ביטוחי בריאות כפולים. שוקה ביטוח כאן כדי לעשות לאזרח הפשוט סדר בעולם הביטוח, בראש ובראשונה בנושא ביטוחי הבריאות הפרטיים.

בעוד שהמוני עם ישראל רצים לרכוש ביטוחי בריאות פרטיים מכל הסוגים ומכל גופי הביטוח במשק, בלי באמת לבדוק האם הם צריכים כיסוי ביטוחי שכזה, בלי להשוות מחירים ובלי להכיר את הרגולציה והתקנות בתחום רגיש זה – לקוחות שוקה ביטוח ישנים בשקט בלילה, בידיעה שהם גם מכוסים בצורה אופטימאלית מבחינת שירותי רפואה ובריאות, גם שהם משלמים פרמיות זולות ותחרותיות וגם שהם לא משלמים כסף סתם על כפל ביטוח וביטוחים שאינם רלוונטיים להם.

מה זה בכלל ביטוח בריאות פרטי?

ביטוח בריאות ממלכתי: ביטוח בריאות מטעם המדינה – דרך קופות החולים – וגם ביטוח המוגדר חובה. המדינה גובה מכל אדם מבוגר בישראל מס בריאות (נגבה מהשכר ישירות) וגם מחייבת שכל תושב ישראל יהיה רשום באחת מקופות החולים. קופות החולים מספקות לתושבי המדינה סל שירותי בריאות מוגדר אשר קבוע בחוק מבחינת הרכבו.
ביטוחים משלימים של קופות החולים: קופ"ח יכולה להציע למבוטחיה לרכוש באופן פרטי שירותים רפואיים משלימים שאינם נמצאים בסל הבריאות הממלכתי. כל חבר קופ"ח רשאי להצטרף לתכניות המשלימות כך שלא מדובר על פוליסת ביטוח למעשה. תכניות השב"ן האלו כוללות למשל שירותי רפואה משלימה, הטבות לגבי רופאים מומחים, רפואת הריון מורחבת וכן הלאה.
ביטוחי בריאות פרטיים דרך חברות הביטוח: ביטוחים הנרכשים עצמאית ופרטית (או דרך הטבה ממקום העבודה למשל) וכוללים מגוון כיסויים רפואיים – שחלקם בלעדיים לקטגוריה זו וחלקם בפועל כלולים כבר בביטוחים המשלימים של קופות החולים.

רוב חברות הביטוח הפרטיות בשוק הישראלי מציעות ביטוחי בריאות פרטיים שונים ומגוונים. השחקנית הגדולה בתחום זה היא הראל ביטוח. החברות הישירות גם נכנסו לשוק ביטוחי הבריאות, אך הן עדיין "צעירות" בתחום וכלל לא ברורה איכות השירות שלהם לאורך זמן וכאשר המבוטחים יקלעו למקרי חירום רפואיים ויזדקקו לטיפול מהיר ויעיל בתביעות. באופן כללי, הציבור הישראלי משלם בכל שנה כ-15 מיליארד שקל על ביטוחי בריאות פרטיים – הרבה מהכסף הזה משולם למעשה על כפל ביטוח ועל כיסויים שהם לאו דווקא הכרחיים.

סוגים של ביטוחי בריאות פרטיים:

החזר הוצאות רפואיות

החזר הוצאות רפואיות

החזר הוצאות רפואיות: פוליסת ביטוח המקנה החזר כספי של כספים שהוצאו עבור טיפולים רפואיים למיניהם, למשל ניתוחים פרטיים, השתלות וכן הלאה.

ביטוח ניתוחים בישראל ובחו"ל

ביטוח ניתוחים בישראל ובחו"ל

כיסוי לביצוע של ניתוחים באופן פרטי בישראל ובחלק מהפוליסות גם בחו"ל, למקרים רלוונטיים. פוליסות במסלולי פיצוי או שיפוי, קרי החזר על ההוצאות או תשלום מראש.

ביטוח פרטי לטיפולים אמבולטוריים

ביטוח פרטי לטיפולים אמבולטוריים

ביטוח בריאות פרטי המעניק כיסוי כספי להליכים רפואיים ללא אשפוז, למשל במרפאות חוץ בבית חולים או במרפאות למיניהן בישראל.

ביטוח השתלות

החזר הוצאות רפואיות

ביטוח המקנה מימון לניתוחי השתלות מורכבים ויקרים אשר מבוצעים באופן פרטי.

ביטוח מחלות קשות

ביטוח מחלות קשות

ביטוח קטסטרופות, מעניק פיצוי כספי במקרה אבחון של מחלה קשה מתוך רשימה הקיימת בפוליסה. קבלת סכום כסף חד פעמי לאחר האבחון.

ביטוח תרופות שאינן בסל התרופות

ביטוח תרופות שאינן בסל התרופות

ביטוח קטסטרופה המקנה מימון דרך הביטוח לתרופות שאינן בסל התרופות הממלכתי. אלו תרופות שעלותן יכולה להיות אסטרונומית והן לא אחת מצילות חיים.

ביטוח לטיפולים מיוחדים בחו"ל

ביטוח לטיפולים מיוחדים בחו"ל

כיסוי עלות טיפולים מיוחדים בחו"ל, טיפולים שאינם זמינים בישראל ואשר לרוב יוגדרו מצילי חיים.

ביטוח סיעודי

ביטוח סיעודי

ביטוח המיועד לתשלום כל או חלק מההוצאות הגבוהות הנלוות לטיפול סיעודי באדם.

מי צריך ביטוח בריאות פרטי?

זוהי "השאלה" בכל הנוגע לתחום של ביטוחי בריאות פרטיים! כמובן שאין כאן תשובה אחידה המתאימה לכל אדם ולכל מקרה – ובדיוק בגלל המורכבות הזו יש חשיבות להתייעצות עם סוכן ביטוח מומחה ואובייקטיבי. בסוכנות הביטוח שוקה אני שם את האינטרסים שלכם לפני הכל ומייעץ לכם אלו ביטוחי בריאות חשובים למצבכם הספציפי ואלו מיותרים וסתם מבזבזים לכם כסף.

כך, יש אנשים שבפועל ביטוח הבריאות הממלכתי והביטוחים המשלימים של קופות החולים מספיקים להם לגמרי ואין להם כלל צורך בכיסוי פרטי נוסף, יש כאלו שאמליץ להם לרכוש רק כיסוי בריאות פרטי למקרי קטסטרופות (מחלות קשות, תרופות שלא בסל וניתוחים והשתלות בחו"ל, למשל) ויש לקוחות במצבים מורכבים יותר שדווקא יכולים לקבל בטחון כלכלי ורפואי גדול יותר מרכישת פוליסת ביטוח בריאות פרטי מורחבת יותר.

עוד דוגמא לביטוח בריאות פרטי שאני ממליץ לא אחת ללקוחות שוקה ביטוח לרכוש בשביל שקט נפשי וכיסוי מקיף יותר, היא לרכוש רק ביטוח בריאות המשלים את ביטוחי השב"ן של קופ"ח.

חשוב לזכור כי בפועל, רבים מדי בישראל משלמים כפל ביטוח וכך ממש זורקים כסף על פוליסת ביטוח בריאות שהם לא צריכים כי הם כבר מכוסים לאותם דברים דרך קופ"ח או דרך ביטוח בריאות אחר! בשוקה ביטוח אנו מוודאים שאתם לא נמצאים במצב זה ומשלמים רק על הביטוחים שאתם באמת צריכים וללא כפל ביטוחי.