חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מה זה ביטוח בריאות?

ביטוח בריאות

אין דבר חשוב יותר מאשר לרכוש ביטוח בריאות שמאפשר לכם ליהנות מטיפולים רפואיים, מבדיקות ומביקורים תקופתיים אצל אנשי רפואה ללא תשלומים יקרים, כפי שנהוג בחו"ל וכפי שאנחנו שומעים על כך לא פעם. יש ביטוח בריאות פרטי ויש ביטוח בריאות ממלכתי, המוכר כקופת חולים. להלן כל הפרטים שצריך לדעת על ההבדלים ביניהם וכל מה שחשוב לדעת על כל אחד מהם. דבר אחד בטוח כבר עכשיו והוא שאף אדם לא יכול להישאר ללא ביטוח בריאות כלשהו ואם משום מה אין לכם עדיין או שנותרתם בלעדיו בגלל סיבה כלשהי, מומלץ למהר להסדיר זאת כבר היום.

ביטוח בריאות מה זה?

ביטוח בריאות הוא ביטוח שקונים על מנת לקבל שירותי בריאות מהרגע שנולדים ואז הוא מוסדר על ידי ההורים או המדינה, ועד יומכם האחרון. זהו ביטוח חובה שכל אזרח ישראלי נהנה ממנו. במהלך החיים יש שתי אפשרויות לקבל ביטוח בריאות – ביטוח בריאות ממלכתי שניתן לנו בתוקף החוק לביטוח בריאות ממלכתי שמחייב כל אדם בישראל להירשם לקופת חולים על פי בחירתו, לשלם לה את דמי ביטוח הבריאות בכל חודש ולקבל סל שירותי בריאות שכולל ביקורים במרפאה, שירותי רופאים ואחיות ושירותים נוספים וגם טיפול ואשפוז בבתי חולים לפי הצורך במקרים שבהם זה נחוץ. במסגרת ביטוח הבריאות הממלכתי יש אפשרות לרכוש ביטוח רפואי מורחב, שב"ן – שירותי בריאות נוספים, שמוסיף שירותים והטבות נוספות, הנחות ברכישת תרופות וטיפולים מסוימים ועוד שירותים. במקביל ונוסף לביטוח זה, אפשר לקנות ביטוח בריאות פרטי שמרחיב את השירותים שקופת החולים מעניקה ומעניק זכאות לטיפולים ולתרופות שסל הבריאות הממלכתי אינו מעניק בדרך כלל ובכך אפשר להבטיח שתקבלו כיסוי לכל מצב בריאות שמכוסה ביטוחית.

מה ההבדל בין ביטוח בריאות פרטי לקופת חולים?

ביטוח בריאות ממלכתי של קופת חולים מעניק סל שירותים בסיסי בלבד לפי מה שנחקק בחוק בריאות ממלכתי, ואפשר אמנם לקבל שב"ן אבל יש שירותי בריאות נוספים ומורחבים שאינם נכללים בו ואפשר לקבל רק במסגרת שירותי בריאות פרטיים. זה יכול להיות השתלות בחו"ל, ניתוחים מסוימים שלא ייכללו בישראל בביטוח הבסיסי, תרופות שאינן נמצאות בסל ותוכלו לקבל בהנחה ובמחירים נוחים, ניתוחים פרטיים על ידי רופאים שאתם בוחרים, קיצור תורים משמעותי וביקור אצל רופא מומחה לפי בחירתכם, טיפול במחלות קשות ללא מימון נוסף, התייעצות עם מומחים נוספים וטיפולים מתקדמים יותר בטכנולוגיות מתקדמות שלא נמצאות ברשות קופות חולים.

ביטוח בריאות פרטי האם כדאי?

אם יש לכם ילדים זה בוודאי כדאי משום שהכיסוי הביטוחי למחלות נדירות וקשות של ילדים הוא מלא וקופות החולים לא תמיד מממנות את כל הטיפולים האלה או מחלות שאינן נמצאות בסל הבריאות לפי חוק. כמו כן, בקופות חולים לא תמיד מאשרים גם לילדים וגם לכם את הטיפולים המתקדמים ביותר בגלל מחירם ובגלל הפרוצדורות ולכן יעדיפו לשלוח אתכם לטיפולים פחות מתקדמים, אם בכלל. אם יש לכם מצבים שאתם חוששים מהם שלא תוכלו לעמוד בהם כספית מומלץ מאוד לכסות את עצמכם גם במחיר הזה משום שזה יחסוך מכם את העול הכספי של טיפולים יקרים ויציל את חייכם. לכן, בשאלה האם כדאי לעשות ביטוח בריאות פרטי כדאי לכם לשאול את עצמכם מהו הסיכוי שזה יקרה ולהיות מוכנים בכל מקרה.

למה צריך ביטוח בריאות פרטי?

ביטוח הוא עניין מאוד חמקמק ומתעתע משום שאנחנו לא ידועים בדיוק מה יקרה בוודאות, אבל לפי ניתוחים סטטיסטיים אנחנו משערים שמשהו עלול לקרות ולכן מכינים את עצמנו לכך בכל מקרה. לכן, גם ביטוח בריאות יכול להיות כיסוי שלעולם לא נזדקק לו במקרה אמת אבל כששומעים למה הוא טוב ומה הוא מספק למבוטחים, ברור שאי אפשר לוותר עליו רק למקרה שיקרה משהו שיחייב אותנו להשתמש במה שיש לו להציע לנו. חשבו על מצב שבו אתם צריכים לקבל החזר הוצאות רפואיות שנאלצתם להוציא מכיסכם עד שזה יסתדר מבחינה בירוקרטית ותוכלו לקבל את ההחזר מקופת חולים. מקרים אחרים הם הניתוחים שאינם מכוסים על ידי קופת חולים ומחייבים אתכם להפעיל ביטוח בריאות פרטי, כמו ביטוח ניתוחים בישראל ובחו"ל.

איזה ביטוח בריאות הכי טוב?

יש לא מעט חברות ביטוח בריאות בישראל נוסף על קופות החולים והשב"ן שהן מציעות למבוטחים, ולכן השאלה איזה ביטוח בריאות טוב לכם מבוססת על מצבכם והנתונים האישיים שלכם, גילכם, מצבכם הרפואי, המחלות והבעיות הרפואיות שאתם סובלים מהן ועד כמה חברת הביטוח תסכים להעניק להן כיסוי ביטוחי ללא החרגות. זהו ללא ספק משא ומתן שמחייב אותן לתת הצעת מחיר לפוליסה שתספק אתכם ואת הצרכים שלכם ואם יש לכם ילדים על אחת כמה וכמה שעליכם לבטח גם אותם למקרה של מחלות וניתוחים שביטוח בריאות ממלכתי לא יכסה בישראל.

מהם יתרונות ביטוח בריאות פרטי?

לביטוח בריאות פרטי יש לא מעט יתרונות על פני ביטוח בריאות של קופת חולים:

  • כיסוי לניתוחים פרטיים בישראל ולא בבית חולים ציבורי ולפעמים גם בחו"ל, במקרה הצורך ולפי התנאים והפוליסה. זה יכול להיות בצורת החזר על ההוצאות או תשלום מראש.
  • ביטוח בריאות אמבולטורי לטיפולים או שירותים רפואיים במהלך היום ללא אשפוז.
  • החזר הוצאות רפואיות כפי שהן מפורטות בפוליסה שלכם מראש בישראל ובחו"ל.
  • ביטוח ניתוחים בישראל ובחו"ל שקופת חולים לא מממנת וזה כולל ניתוחי השתלה יקרים אצל רופאים מומחים.
  • ביטוח למחלות קשות שלכם ושל הילדים במקרים רבים שמחייבים טיפול ותרופות שקופת חולים לא מממנת.
  • ביטוח תרופות שאינן בסל התרופות, גם תרופות טובות יותר מהתרופות הגנריות הזולות של קופות החולים.
  • טיפולים מצילי חיים שיינתנו בחו"ל וקופת חולים לא מאשרת לכם או שאינם זמינים בישראל.
  • ביטוח סיעודי למי שכבר רכש אותו בעבר משום שכיום אין יותר ביטוח סיעודי כזה בדרך כלל.

 

עוד פוסטים

פרישה מעבודה

הודעה לרשויות המס על פרישה של עובד

עם הגיע העובד לגיל פרישה או החלטה לפרוש מוקדם יותר מסיבותיו שלו, נדרש המעסיק לבצע הליך של דיווח על פרישת העובד לרשויות הרלוונטיות. ההודעה לרשויות